פרקטים בצימרים

יותר ויותר אנשים מודעים ליתרונות שיש לרצפת פרקט מבחינת יופי עיצוב ונוחות תחזוקה, ומקבלים החלטה להניח פרקטים בבית או בעסק שלהם. לפרקט מראה חם, נעים ויוקרתי ומתאים מאוד לכל סוג של חלל. כיום, ניתן למצוא בצימרים ומלונות רבים ריצוף פרקט ואין ספק שמדובר במראה משודרג ויוקרתי המתאים מאוד לאתרי נופש.

פרקטים – מראה וסגנון

רוב האנשים בוחרים בפרקט בגלל המראה המיוחד והיוקרתי שלו אשר משדר שילוב שבין אווירה ביתית וחמה לבין אווירה יוקרתיות ומיוחדת. מלבד צבעים וטקסטורות, ישנם הבדלים במראה הפרקט בין פרקטים מעץ אמיתי לבין פרקטים סינתטיים. כשמדובר בסוגי הפרקטים האיכותיים, יכול להישמר לאורך שנים וזאת בתנאי שמתחזקים אותו כראוי בהתאם להוראות היצרן. הטיפול בפרקטים משתנה בהתאם לסוג הפרקט ולסוג עץ ממנו הוא עשוי. חשוב לציין כי יש הבדל משמעותי בין תחזוקה של פרקטים סינטטיים לבין התחזוקה של פרקטים מעץ מלא. ניתן לומר כי לוחות פרקטים העשויים מחומרים סינטטיים אינם זקוק לתחזוקה משמעותית, אלא רק לניגוב עם סמרטוט, ופרקטים איכותיים יותר העשויים מעץ מלא או רב שכבתי הם סיפור אחר שמצריכים טיפול מיוחד.

תחזוקת פרקטים בסביבת עץ ומים

צימרים רבים משלבים בעיצובם אלמנטים מעץ כולל בריצוף הפרקט. בשום פנים ואופן אין לשטוף את הפרקט עם מים. עץ משנה את המראה שלו כאשר הוא בא במגע עם מים ולכן שימוש במים לצורך ניקוי יגרום לפרקט להתכווץ, להתרחב, לאבד את צורתו ולהתחיל להיסדק ולהתקלף והוא ייהרס. אם קרה מצב בו נשפך בטעות על הפרקט כוס שתייה יש לספוג במהרה את הנוזלים עם מטלית, והסיכוי שהפרקט יינזק יפחת. כאשר יש צורך בניקיון יומיומי או שבועי מומלץ להסתפק בטאטוא הפרקטים.

ניקוי יסודי של פרקטים מעץ

ניקוי פרקטים מעץ חייב להיעשות על ידי תכשירי ניקוי ייעודיים לפרקטים בלבד. חומרי ניקוי אלו נמכרים ברשתות שונות לחומרי בניין לבית. חשוב לברר בחנות ממנה הזמנתם את הפרקט מהם החומרים המומלצים לניקוי שלו. אם לא עשיתם זאת התייעצו עם בעל מקצוע לגבי שימוש בחומרי הניקוי הנכונים בהתאם לסוג הפרקט שיש לכם. אל תנסו לנקות את הפרקט עם כלור או כל חומר ניקוי חזק אשר אינו מיועד לו, זה יגרום לנזק. בנוסף, אם קורה ואתם מאתרים כתם אסור בשום אופן לנסות להסירו על ידי שפשוף הפרקט. במקרה כזה יש לנסות להסיר את הכתם במטלית אשר ספוגה במעט מאוד מים ואם דבר זה אינו עוזר יש לרכוש חומר מיוחד המיועד להסרת כתמים בפרקטים.

Rate this post
דילוג לתוכן