5 המלצות לטיול בצפון

ארץ ישראל קטנה היא אך טומנת בחובה חבלי ארץ שונים ונופים מרהיבים הייחודיים לכל אזור ואזור.
אין ספק כי צפון הארץ הוא אחד מהיעדים האטרקטיביים ביותר לטיול והוא חושף בפני המטיילים פלאי טבע, נוף עוצר נשימה, שלל פעילויות ואטרקציות וצימרים מעולים להניח בהם את הראש ולהתרווח.

מסלולי טיול בצפון שישאירו אתכם פעורי פה

לאיזה ז'אנר אתם מתחברים? טיולים בעקבות מורשת והיסטוריה, טיולי נופים? האם אתה מהאנשים אשר צריכים מדריך טיולים שילווה אותם לאורך המסלול? בשורות הבאות נרכז 5 המלצות שיתאימו לכל אחד מחובבי הז'אנרים השונים.

1. טיולים בעקבות מורשת – אין ספק כי על אף זמן קיומה הקצר של מדינת ישראל היא זכתה לאסוף הרבה מאוד סיפורי מורשת. ניתן לטייל בצפון בעקבות מלחמת ששת הימים, לעקוב אחר סיפוריה של חטיבת אלכסנדרוני בקרב על דרדה, לתצפת על האזור בו נערכו קרבות ההבקעה בצפון רמת הגולן ולהתחקות אחר אלי כהן יחד עם סיפורי הקרבות של צה"ל באזור הצפון.

כמובן שניתן ללכת עוד אחורה, למלחמת העצמאות ולקרב שנערך על חורבת ירדא, הקרבות על דגניה ועוד תצפיות מרתקות על משמר הירדן, עמק החולה, הקרבות על עין גב וסוסיתא ועוד.

2. סיורים רב תרבותיים – ישנם סיורים רבים המשלבים פסיפס אנושי יוצא דופן. הצצה לעבר דתות ותרבויות שהשתמרו והשתרשו בצפון וחיים בשכנות ובשלום יחד עם קבוצות אתניות שונות. סיור בתרשיחא הוא דוגמה לחוויה ייחודית הנותנת הצצה אל נופיו של הגליל העליון והמערבי ומשלבת אוכלוסיה נוצרית ומוסלמית שחיות להן יחדיו. ישנם סיורים מודרכים שנותנים הצצה לעבר מגוון רחב של תרבויות, מרכזות את החוויות הגדולות בכל כפר וכפר ומאפשרות הצצה לעבר שגרת חיים אותנטית המתקיימת באזור.

טיול ברובע העתיק של רחניה שיספר לכם את סיפורם של הצ'רקסים שנאלצו לעבור מאזור הקווקז למזרח התיכון.
סיור בגן הבהאים בעכו ובחיפה ומחזה נדיר אל אחד מהמקומות היפים בעולם.
ביקור בגוש חלב והכרות עם המארונים שרק חלק קטן מהם מתקיימים היום בכפרי הגליל.

3. טיולים מודרכים בעקבות תופעות גיאולוגיות – צפון הארץ בכלל ורמת הגולן בפרט מאפשרות טיולים לאורכם ולרוחבם של תופעות גיאולוגיות שנשתמרו. מסלול מודרך במצוק רמים המאפשר ירידה משכבות סלע צעירות למדי לעבר שכבות עתיקות אשר גילן עולה על 120 מיליון שנה!
מומלץ להיעזר במדריך טיולים עם ניסיון וידע מקצועי אודות התופעות על מנת לשמר את החוויה ולחזק את זיכרונה.

בנוסף, מתאפיין הגולן בסלעי בזלת לעומת סלעי הגיר שכולנו רגילים אליהם. הבזלת היא עדות להר געש שפעל במקום והיום משאיר אותותיו בדמות תילים געשיים. את המחזות המרהיבים ביותר ניתן לראות לאורכו של נחל סער בצפון ובאזור הירמוק.

4. מה בדבר הנופים? עליהם כמובן לא פסחנו ובכל טיול וסיור ניתן לראות אותם היטב בצפון הארץ. מתצפיות על גבי הרי געש אל מטעי הפרי בבשן, דרך נחל איתן ובריכות סמויות ועד סיורי שקיעה במבצר יחיעם. כמובן שלא ניתן לדבר על טיולים בנופי הצפון מבלי לשכשך את הרגליים באיזה נחל שוצף: הליכה בבניאס, טיול בנחל כזיב, ביקור בדלתון או הליכה אתגרית בנחל עיון עם גולת הכותרת של מפל התנור היפיפה.

איפה ישנים?
הצפון מציע מגוון מסלולים, נופים שונים, תופעות גיאולוגיות, פיסת היסטוריה מדהימה ולא פחות חשוב מקומות לינה מפנקים. בצפון ניתן למצוא מגוון בלתי נגמר של אפשרויות לינה: צימרים, חאנים, אוהלים, בתי מלון וכל אפשרות אחרת שעולה על דמיונכם.

את מגוון מקומות הלינה ניתן להזמין לפי העדפות האנשים ולפי סוג האוכלוסייה. יהיה מי שיעדיף לינה משותפת באכסניה רחבת ידיים, ציבור דתי שיעדיף צימרים ייעודיים וזוגות בירח דבש שלא יתפשרו על שום אפשרות מלבד מלון מפנק.

אז בבואכם לתכנן טיול בצפון, קחו בחשבון כי האופציות עלולות לבלבל אתכם וישנו היצע בלתי נגמר של מסלולים, טיולים, אפשרויות לינה ואטרקציות לפלפול החוויה.

Rate this post
דילוג לתוכן